Zupełnie nowe oblicze importu z Chin

  • Sharebar

Słysząc o imporcie z Chin zapewne wyobrażasz sobie potężne kontenery, wielotygodniowe podróże przez oceany i niebotyczne opłaty związane z cłem. Do tego masa formalności i prawnych zawijasów, aby było jeszcze trudniej. Cóż, czas odrzucić stereotypowe myślenie i przekonać się, że w dzisiejszych czasach import wygląda zupełnie inaczej.

Importerem tak naprawdę może zostać każdy. Co więcej, nie trzeba na własną rękę szukać hurtowni oferującej konkurencyjne ceny, ani toczyć rozmów w niezrozumiałych językach. Wystarczy skorzystać z wygodnej platformy, która automatyzuje te procesy i pozwala komunikować się bez ograniczeń pomiędzy konsumentami a producentami. Ta platforma to Aliexpress, czyli coś jakby Chińskie Allegro.

Jak działa chiński odpowiednik naszego portalu aukcyjnego? Właściwie, wygląda bardzo podobnie. Konsument zakłada konto, szuka ciekawego towaru, zamawia (przeważnie nie płacąc za przesyłkę, bo jest darmowa) i oczekuje na dostarczenie. Bez stresu, bez zbędnych formalności – ot, znacznie bardziej nowoczesny i wygodny import z Chin.

Najważniejszym i kluczowym elementem tego procesu są ceny oferowane przez chińskich producentów. Wystarczy, że spojrzysz na kwoty butów sportowych czy męskich zegarków, a przekonasz się, że w naszym kraju te same przedmioty kosztują kilka razy więcej! W takim razie gdzie jest haczyk? Cóż, można by pomyśleć, że problem tkwi w opłacie celnej, która powinna zostać naliczona na granicy. Na całe szczęście tak nie jest. Chińskie Allegro działa na pewnych nietypowych zasadach, mianowicie wysyłający zawsze zaznacza paczkę jako “prezent”, podając niską wartość. To sprawia, że urząd celny nie nalicza jakichkolwiek opłat, a konsument (Ty) dostaje produkt prosto do ręki, za pośrednictwem poczty polskiej. Zazwyczaj trwa to dość długo, nawet do miesiąca, ale patrząc na ogromne przebicie cenowe – warto czekać.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Zupełnie nowe oblicze importu z Chin, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.