Z czym musi sobie radzić właściciel firmy?

inwestowanie
  • Sharebar

Trudna sytuacja finansowa
Bardzo często początkujący inwestorzy, ale i ci z „biznesowym obyciem” mają „pod górkę” i muszą uciekać się do dramatycznych decyzji inwestycyjnych (np. wysoko oprocentowany kredyt), aby utrzymać się na rynku i sprostać jego trudnym wymaganiom. W tym celu posiłkują się poszukując rozwiązania dobre tylko na pierwszy rzut oka, odrzucając te sprawdzone. Czy zaciąganie wysoko oprocentowanych kredytów jest dobrym postępowaniem? Raczej wątpię, szczególnie, gdy firma ma marne perspektywy na spłatę zaciąganych należności. Co zatem powinien zrobić przedsiębiorca, gdy los (czytaj: rynek) rzuca mu kłody pod nogi?

Poszukiwanie alternatywnych rozwiązań

Warto zastanowić się, czy możemy na własną rękę wyjść z trudnej sytuacji. Może się to okazać niemożliwe do spełnienia i być może warto będzie poszukać wsparcia. Wsparcie bezwarunkowe nie rysuje przed firmami długich perspektyw czasowych, natomiast banki stawiają coraz trudniejsze do spełnienia wymagania, szczególnie początkującym firmom. Dobrym rozwiązaniem może stać się nawiązanie współpracy biznesowej z inwestorem. W Internecie istnieje duża ilość specjalistycznych katalogów biznesowych (np. Inwestpolska), w którym można poszukać chętnych dla współfinansowania naszego pomysłu na biznes. Niezbędne okazuje się także posiadanie konta w portalach biznesowych, do których można zaliczyć portal Goldenline. Nie można zapominać również o forach internetowych, w których znajdziemy szerokie grono specjalistów i zwolenników ciekawych pomysłów biznesowych. Jeżeli przedsiębiorca chce zachować prawo do decydowania o losach spółki, to może rozważyć również możliwość założenia spółki, dzięki czemu nie wszystkie zadania spadają na jego głowę.

 Inwestowanie w siebie

Inwestor powinien przede wszystkim inwestować w samego siebie (szkolenia, e-booki, poradniki), aby podejmować trafne decyzje inwestycyjne. Dotyczy to zresztą nas wszystkich, którzy zastanawiamy się nad inwestowaniem naszych oszczędności w sposób bardziej agresywny, niż nisko oprocentowane lokaty.  

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Walka z łupieżem – jak sobie radzić
  2. Jak radzić sobie z lękiem?
  3. Czym są kody PKD dla firmy?
  4. Kobieta nie musi cierpieć przez miesiączkę
  5. Co musi znajdować się w dobrym ogłoszeniu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.