Wynajem maszyn budowlanych i jego zalety

budowa domu
  • Sharebar

Zarówno zakup, jak i utrzymanie maszyn budowlanych w dobrym stanie wiąże się z koniecznością ponoszenia bardzo dużych kosztów. Niekiedy nie są one możliwe do uniknięcia, dla nikogo nie powinno być jednak zaskoczeniem to, że wiele firm oferujących usługi budowlane uważa je za ostateczność. Do niedawna problemy tego rodzaju rozwiązywał leasing maszyn budowlanych uważany za znacznie bardziej opłacalny niż zakup rozwiązań takich, jak ładowarki, koparki, spychacze i walce. Również dziś nie brakuje jego zwolenników, właściciele coraz większej grupy firm zastanawiają się jednak również nad tym, czy nie skorzystać z możliwości, jakie stwarza wynajem długoterminowy. Jest to usługa stosunkowo nowa w branży budowlanej, na zachodzie Europy wynajem maszyn budowlanych cieszy się jednak dużym powodzeniem, a i w Polsce przekonuje się do niego coraz więcej osób. Czemu zawdzięczamy ich zainteresowanie rozwiązaniem tego typu?

Osoby, które do świadczenia usług budowlanych potrzebują sprawnej i prostej w obsłudze ładowarki w pierwszej kolejności zwracają uwagę na czas, jaki jest niezbędny do wejścia w jej posiadanie. Zleceniodawca zazwyczaj nie chce i nie może czekać, a firmy świadczące usługi leasingowe oraz banki stawiają coraz większe wymagania przed swoimi klientami. Kompletowanie kolejnych dokumentów zajmuje co najmniej kilka dni, wydanie pozytywnej decyzji często przeciąga się zaś nawet do kilku tygodni. W przypadku wynajmu długoterminowego formalności ograniczone są tymczasem do minimum, nie mija więc wiele czasu, a walce, koparki i inne maszyny budowlane trafiają do swojego nowego użytkownika.

Warto zwrócić uwagę również na to, że wynajem długoterminowy minimalizuje koszty związane z amortyzacją koparki lub ładowarki. Jeśli awaria sprzętu nie nastąpiła z winy osoby, która z niego korzystała, koszty związane z jej naprawą ponosi firma oferująca wynajem, a nie wynajmujący. Co więcej, w przypadku złożonych problemów firma ta jest zobowiązania do przekazania swojemu klientowi nowego sprzętu, nie trzeba więc obawiać się o to, że awaryjne walce lub spychacze spowolnią tempo realizacji zlecenia.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Żurawie wynajem
  2. Nowoczesne ładowarki teleskopowe
  3. Koparki kołowe
  4. Sprzedaż maszyn w obliczu zwalniającej gospodarki
  5. Wrocław i jego zalety
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.