Stałe zapotrzebowanie na język angielski?

  • Sharebar

Jeden z najbardziej popularnych języków, jakim włada bardzo dużo osób jest angielski. Jeszcze kilka lat temu zaledwie niewielkie gro osób potrafiło władać tym zachodniogermańskim językiem. Dziś, podstawy tegoż języka są wpajane od najmłodszych lat a w samej Polszczyźnie pojawiło się kilka zapożyczeń językowych.

Kursy języka technicznego dla firm

j. angielski

Dzięki temu, że język angielski jest drugim językiem, którym włada najwięcej osób można z pewnością nazwać go międzynarodowym. W większości firm praca jest związana z komunikacja z klientami spoza granic Polski. Język angielski jest więc podstawowa umiejętnością warunkująca przyjęcie do pracy.

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w firmach produkujących. Znajomość języka technicznego, związanego z dziedzina przedsiębiorstwa, traktowana jest również, jako podstawa. Często w przedsiębiorstwach brakuje ludzi z takimi umiejętnościami, dlatego organizowane są kursy angielskiego technicznego.

Angielski techniczny a angielski komunikatywny

Różnica między tymi językami jest znacząca. Język angielski komunikatywny jak sama nazwa wskazuje, na komunikowaniu się. Pogawędki, rozmowy o interesach, luźne rozmowy towarzyskie o polityce, o pogodzie itp. Osiągnięcie tego poziomu zwykle nie jest trudne, ponieważ sam język angielski nie jest aż tak trudnym językiem do nauki jak np. mandaryński.

Dużej wiedzy i solidnego przygotowania pod okiem specjalistów wymaga kursy języka technicznego dla firm. Szczególnie wymagające zawody (takie jak np. pilot, inżynier lotnictwa, konsultant techniczny) wymagają bardzo szczegółowej znajomości języka. Przykładem mogą tutaj być szkolenia angielskiego dla pracowników firm lotniczych. Ich przebieg i przeprowadzenie opiera się na bardzo szczegółowych informacjach technologicznych i technicznych.

Poziom angielskiego w firmach lotniczych powinien być na jak najwyższym poziomie. Przez lotniska przewija się bardzo dużo obcokrajowców, dlatego wytłumaczenie problemu technicznego, zarówno w obsłudze klienta jak i na pokładzie samolotu, powinna nie sprawiać problemów. Dzięki organizowanym kursom angielskiego dla lotnictwa np. przez http://tae.innpuls.pl/, polska kadra lotnicza może władać językiem angielskim również na poziomie technicznym.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.7/5 (3 oddanych głosów)
Stałe zapotrzebowanie na język angielski?, 3.7 out of 5 based on 3 ratings

Podobne wpisy:

  1. Język angielski najpopularniejszym językiem
  2. Angielski bardzo popularny w naszym kraju
  3. Angielski
  4. Trudny angielski?
  5. Szkolenia językowe – nowa jakość
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.