Słowo o pośredniku

biura do wynajęcia
  • Sharebar

W Polsce już 19350 osób posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami. Bardziej obrazowo przedstawię to tak, że na 1991 Polaków (zarówno tych dorosłych, jak i niepełnoletnich) przypada jeden wspomniany specjalista.

Można odnieść wyraźne wrażenie, że zatem jest ich całkiem sporo, jednak nietrudno zauważyć, że nie wszyscy potrzebują biura do wynajęcia. Warszawa, choć jest zdecydowanym liderem w możliwych do zaoferowania lokalach, to aktualnie cierpi na brak zainteresowania. 1991- licząc, że około 1/3 społeczeństwa to nie osoby fizyczne, więc uzyskujemy 1321 potencjalnych klientów. A ile z nich to współpracownicy, emeryci, renciści…? Z pewnością zdecydowana większość.

Jakie obowiązki należą do wspomnianego specjalisty? Poza przestrzeganiem przepisów prawa i etyki zawodowej, osoba wykonująca zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami powinna kierować się zasadą ochrony interesów osób, dla których pracuje a także wykonywać podejmowane działania ze szczególną starannością. Śmiem zasugerować, że warto byłoby wprowadzić owe powinności dla wszystkich: tych zatrudniających i tych zatrudnianych, by można było w razie potrzeby wyciągnąć konsekwencje w przypadku poważnych niedociągnięć. A gdyby tak przynajmniej wybranych 460 osób miałoby obowiązek podpisania takiej deklaracji ?

Będąc już w temacie pośrednictwa w wynajmie/zakupów lokali, dodam tylko, że jest to dość zastanawiający proces. Coraz więcej osób pracuje w domu, istnieje przede wszystkim w internecie, zatem nie potrzebuje biura wynajem. Warszawa (niestety, ten przykład jest mi najbliższy) to miasto, w której głównie zakorzeniają się korporacje, więc ich lokalizacje jest konsultowana, wybierana przez grono specjalistów pracujących na wyłączność dla danej sieci. A może jestem w błędzie?

Każde zajęcia, każda praca to odpowiedzialność. Jednak sądzę, że jeśli ktokolwiek odkrył sobie predyspozycje do kojarzenia stron transakcji (nie tylko nieruchomości) to powinien spróbować, z pewnością będzie to zajmujący czas.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Krótkie słowo o tłumaczeniach
  2. Zarządzanie nieruchomościami
  3. Sami tworzymy legendę narodu
  4. Gdy chcesz sprzedać mieszkanie…
  5. Skuteczna pomoc w kupnie domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.