Skuteczna reklama zewnętrzna

Potykacz
  • Sharebar

Chcąc pozyskać nowych klientów warto sięgnąć po sprawdzoną formę marketingu, jaką jest reklama zewnętrzna. Jednak aby nasze działania odniosły zamierzone rezultaty nie można zapomnieć o paru bardzo ważnych zasadach.

Reklama zewnętrzna to jedna z najprostszych a zarazem najtrudniejszych form rozreklamowania własnego biznesu. Jest to najczęściej pierwszy kontakt potencjalnego klienta z naszą firmą, dlatego należy pamiętać o tym, jak bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, jakie zrobi na nim nasza firma i jaki obraz stworzy sobie on w swojej głowie. Niechlujny stojak reklamowy przed sklepem skutecznie może odstraszyć przechodniów i zniechęcić ich w ogóle do odwiedzenia naszego biznesu, nie mówiąc już o skorzystaniu z naszej oferty, niezależnie od tego, jak byłaby ona atrakcyjna. Dlatego musimy pamiętać, że wszelkie formy reklamy, na jakie się zdecydujemy, muszą zostać przez nas odpowiednio przemyślane i przygotowane. W wyborze systemów reklamowych nie kierujmy się ilością ale jakością, ponieważ nieestetyczna reklama może narobić więcej szkody niż pożytku.

Mówiąc w dużym uproszeniu nic nie działa lepiej na lokalny biznes niż reklama zewnętrzna, czyli ustawiana przed lokalem usługowym, czy też handlowym. Nie trzeba od razu inwestować w duży, wielkoformatowy billboard. Czasami wystarczy ustawić przed lokalem potykacz, czyli popularny stojak reklamowy, który zwróci uwagę przechodniów na naszą firmy. Reklama taka musi ładnie się prezentować, gdyż w innym przypadku może zrazić potencjalnych klientów. Oferta wymazana odręcznie markerem na plastikowej, ledwo stojącej tabliczce nie zachęca do skorzystania z usług danego punktu. Może ona podświadomie utrwalić negatywny wizerunek naszej firmy, a bylejakość reklamy może skutkować wyobrażeniem o bylejakości usług. Dlatego decydując się na jakąkolwiek formę reklamy, począwszy od oklejenia lokalu plakatami reklamowymi po stand reklamowy, postawić należy przede wszystkim na jej estetyczny wygląd, który posiada niebagatelne znaczenie

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 5.0/5 (1 oddanych głosów)
Skuteczna reklama zewnętrzna, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Podobne wpisy:

  1. Skuteczna reklama w sieci
  2. Skuteczna reklama w Internecie – strona www
  3. Skuteczna reklama w internecie
  4. Reklama na samochodach
  5. Profesjonalna reklama procentuje
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.