Przedszkola kontra nianie w Warszawie

niania
  • Sharebar

Sytuacja rodzica i jego malucha w wieku przedszkolnym w Warszawie nie jest łatwa. Brakuje miejsc w publicznych przedszkolach. Z raportu opublikowanego przez Biuro Edukacji w 2013 roku może ich zabraknąć nawet 3 tysiące.  W przypadku żłobków jest jeszcze gorzej. Ilość miejsc w warszawskich żłobkach wynosi dwa razy mniej niż chętnych. Wyjściem z opresji może okazać się zatrudnienie niani. Jakie są zalety zatrudnienia opiekunki do dziecka? Pierwszym, zdawać by się mogło trywialnym, aspektem jest to, że oficjalnie zarejestrowane nianie w Warszawie występują w liczbie ponad 18 tysięcy. Wiele pracuje w szarej strefie, więc można przypuszczać, że ogólna liczba opiekunek w stolicy jest znacznie wyższa.
Kolejnym, kluczowym czynnikiem przemawiającym na korzyść opiekunek do dziecka jest ich dyspozycyjność. Zależnie od potrzeb niania będzie mogła zająć się dzieckiem w niestandardowych porach czy też w ilości godzin mniejszej lub większej niż cały etat. Jest to olbrzymie udogodnienie. Niania zaopiekuje się dzieckiem również kiedy jest chore, a jak wiadomo, maluchom zdarza się do bardzo często. W takim przypadku żadne z rodziców nie jest zmuszone iść na chorobowe czy urlop. Dla wielu zapracowanych warszawiaków jest to olbrzymie udogodnienie.
Niania sprawuje opiekę w domu, czyli otoczeniu, które dziecko zna najlepiej i w którym czuje się najlepiej. Trzyletni maluch bardzo często źle reaguje na zmiany związane z pójściem do przedszkola. Oczywiście wychowywanie dziecka w domu nie wyklucza kontaktu z innymi dziećmi, ani nie oznacza, że dziecko nie będzie się prawidłowo rozwijać. Wiele niań oprócz opieki, zajmuje się również edukacją pociechy. Profesjonalna niania posiada zarówno wiedzę pedagogiczną, jak i medyczną. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu, który zostałby poświęcony na zaprowadzenie i przyprowadzenie dziecka z przedszkola/żłobka. Nierzadko niania zajmuje się również utrzymaniem domu, co jest ogromnym odciążeniem dla zapracowanych rodziców. Naturalnie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale wielu rodzicom to rozwiązanie odpowiada na tyle, że są w stanie ponieść wyższe koszty.
Decyzję o podjęciu współpracy z nianią podejmują tylko i wyłącznie rodzice. Są oni w stanie zatrudnić osobę, która w pełni sprosta ich oczekiwaniom. Zapisując dziecko do przedszkola rodzice nie mają wyboru co do osób, które będą sprawować opiekę nad ich pociechom. Często zdarzają się sytuację w których dochodzi do konfliktów na polu rodzic-opiekunka przedszkolna. Jak również takie w których dziecko nie czuje się dobrze pod opieką danej przedszkolanki.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Przedszkola Kraków
  2. Mikroślady kontra wymaz z wewnętrznej strony policzka
  3. Mieszkania w Warszawie
  4. Dachówka kontra blacha – wybór dachu
  5. Agencja hostess w Warszawie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.