Okresowe przeglądy hal namiotowych

  • Sharebar

Hale namiotowe to nic innego jak lekkie konstrukcje stalowe, które służą do przechowywania wielkogabarytowych przedmiotów. Najczęściej pełnią rolę funkcjonalnego magazynu, który można stosunkowo osadzić w dowolnym miejscu. Idealnie nadają się do ochrony przed czynnikami atmosferycznymi czy zewnętrznymi parków maszynowych (np. podczas budowy autostrady) czy też materiałów budowlanych/przemysłowych. Niski koszt budowy oraz wieloletnie użytkowanie sprawiają, że liczba zwolenników tego typu magazynowania stale rośnie. W ferworze budowania nowych obiektów nie można jednak zapomnieć o okresowych przeglądach hal już postawionych. Podobnie jak budynki murowane, tak namioty muszą zostać odpowiednio sprawdzone oraz zabezpieczone. Zbliżająca się zima to świetny czas na przeprowadzenie wszelkich remontów, napraw oraz sprawdzenie poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

Formalności związane z przeglądem okresowym hal namiotowych

Na szczęście przeglądy okresowe nie przysparzają za wiele kłopotu osobom, które chcą w odpowiedni sposób zabezpieczyć swoje powierzchnie magazynowe. Wystarczy bowiem zaprosić na taką kontrolę wyspecjalizowanego inspektora uprawnionego do kontroli stanu technicznego budynków. Obecnie bardzo wiele firm, które każdego dnia zajmują się montażem oraz demontażem hal posiada w swoim zespole odpowiedni zespół, który szybko sprawdzi kluczowe elementy odpowiadające za bezpieczeństwo składowanych materiałów oraz ludzi pracujących tam na co dzień.

Kontrola techniczna kończy się odpowiednim wpisem w Książce Obiektu Budowlanego.

Które elementy muszą zostać sprawdzone?

Hale namiotowe podczas corocznego przeglądu technicznego mają sprawdzane poszczególne elementy konstrukcyjne, wśród których należy wymienić wszelkie łączenia konstrukcji, instalacje, spojenia. Sprawdzeniu podlega także dach oraz materiał plandekowy, z którego wykonane są ściany boczne.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.