Nie dewastuj środowiska

  • Sharebar

Wybierając się do sklepu, długo myślimy, do czego się zabrać. Zazwyczaj wygrywa sztuczna torba, ponieważ jest łatwo dostępna, za niski nakład finansowy, a często za darmo, więc jej zniszczenie nie jest stratą. Uważamy, że papierowe torby szybko się niszczą i są kiepsko dostępne, toteż z nich rezygnujemy. Lecz to ogromny błąd.

Podświadomie bierzemy to, co bardziej niszczycielskie, choć w naszym uznaniu różnica jest nieznaczna, jeśli w ogóle jest. Powinno się rozjaśnić dylematy. Reklamówki syntetyczne rozkładają się niemal czterysta lat, emitują w tym czasie toksyczne dla przyrody związki. Jednocześnie wywołują zagrożenie dla niewielkich żyjątek, które mogą zaplątać się w nich jak również umrzeć.

Ponadto szata roślinna nie ma drogi dojrzewania, bowiem są trute. Dodatkowo nasi pupile, zwabione aromatem przykładowo pożywienia, które było wcześniej w torbie, mogą ją przypadkiem zjeść.

Czy godzi się wystawiać na to wszystko? Papierowe torby wyprodukowuje się bardzo szybko, a rozpadają się góra 12 miesięcy. Jednocześnie nie niszczą środowiska, a ich produkcja jest bezpieczniejsza od torebek syntetycznych. Poza tym papier to materiał odnawialny, a więc wycinka drzew nie jest wcale szeroka, jak wierzy duża ilość mieszkańców.

Prawidłowo wytworzona torba z papieru jest wytrzymała i przyda się wielokrotnie, a jeśli się zużyje, wystarczy włożyć ją do pojemnika na papier, wtedy surowiec z niej zostanie spożytkowane wielokrotnie. Również papier nie zagraża braciom mniejszym ani zieleni. Nie grozi zwierzętom, a papier jest na tyle mało elastyczny, iż żadne nie utkwi w środku. Należy o tym pomyśleć, nim zdecydujemy o zabraniu siatki na zakupy.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. A ochrona środowiska?
  2. Służba BHP – nie tylko doradztwo
  3. Nie dajmy się zwariować
  4. Polska nie jest konkurencyjna w Europie
  5. Matura to nie bzdura
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.