Katowice atrakcyjne dla przedsiębiorców

biura w katowicach
  • Sharebar

Katowice należą do największych, polskich miast, są również głównym ośrodkiem gospodarczym Górnego Śląska. Obecnie gospodarka miasta to głównie usługi, w których pracuje ponad dwie trzecie mieszkańców Katowic. Wynika to z faktu, iż w ostatnich latach z powodu nierentowności zostało zamkniętych większość kopalń oraz hut. Miasto pozyskało fundusze z Unii Europejskiej na programy wspierające rozwój mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw, a także na infrastrukturę zaplecza turystycznego i około turystycznego.

Aktualna sytuacja

Dzięki temu powstały nowe biura w Katowicach, które starają się przyciągnąć tu nie tylko turystów, ale również inwestorów. Ze względu na stałe wyludnianie, tworzone są programy, które mają skusić znaczną część osób do zamieszkania i prowadzenia działalności właśnie w tym miejscu. Chętnie widziane są wszelkie pomysły, które choć trochę poprawią sytuację demograficzną tego, dużego i pięknego miasta. Warto zaznaczyć, że Katowice nie są silnie zadłużone i ich sytuacja gospodarcza jest dość stabilna.

Każdy, kto na Śląsku szuka miejsca, w którym rozpocznie działalność, powinien rozpatrzyć to miasto, jako wyjątkowo atrakcyjne dla przedsiębiorców. Swoje siedziby ma tu wiele znaczących firm, związanych niemal z każdą gałęzią gospodarki. Przeprowadzka do Katowic wcale nie musi oznaczać końca świata, a wręcz przeciwnie. W dobie Internetu w swoim zasięgu będziemy mieli cały kraj, a niskie koszty utrzymania i wsparcie miasta w prowadzonej działalności mogą być początkiem ogromnego sukcesu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Trudne warunki dla przedsiębiorców
  2. Systemy dla przedsiębiorców
  3. Ułatwienia dla przedsiębiorców
  4. Atrakcyjne fototapety – zakup w internecie
  5. Atrakcyjne wnętrze domu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.