Kariera młodego adwokata

adwokat
  • Sharebar

Jak zawód adwokata postrzegany jest w społeczeństwie? Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez OBOP, adwokat jest jednym z zawodów cieszącym się bardzo dużym zaufaniem publicznym, co więcej zaliczany jest do stanowisk najbardziej prestiżowych oraz dochodowych.

Uprawnienia adwokata

Jednym z podstawowych zadań adwokata jest udzielanie klientom porad prawnych oraz reprezentowanie ich w sądzie w zakresie wybranej przez adwokata specjalizacji. Może nią być prawo cywilne, karne, handlowe etc. – zwykle adwokat specjalizuje się w 1-3 dziedzinach, choć podczas studiów miał okazję zaznajomić się z niemal każdą gałęzią prawa.

Zatrudnianie adwokata

Adwokat zaliczany jest do zawodów wolnych, a więc nie ma możliwości zatrudnienia się przez niego w kancelarii na podstawie umowy o pracę. Wraz ze skończeniem studiów oraz po odbyciu aplikacji, młodzi adwokaci mają możliwość pracy między innymi: w kancelariach, zespołach adwokackich lub w spółkach adwokackich prowadzonych przez innych prawników.

Kariera i własna kancelaria

Jak pokazuje życie najbardziej dochodowe jest założenie własnej kancelarii, to jednak wiążę się ze zwiększeniem nakładu pracy oraz finansów, gdyż konkurencja w tej branży jest naprawdę spora.

Jak pokazują przykłady najlepiej, aby kandydat na stanowisko adwokata był osobą komunikatywną, posiadającą umiejętności retoryczne, cechującą się łatwością formułowania wypowiedzi i umiejętnością radzenia sobie w stresujących sytuacjach oraz pod presją czasu. Początkujący pracownik kancelarii rozpoczyna pracę od stawki w granicach 1 500 zł do nawet 4 tys. zł brutto.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jakimi cechami wyróżnia się bardzo dobry adwokat?
  2. Prawo obywatela Polski
  3. Jak walczyć o niewinność
  4. Sprawdzony adwokat w Szczecinie
  5. Praca na czas kryzysu
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.