Jak stać się przedsiębiorcą?

kredyty gospodarcze
  • Sharebar

„Aby zostać przedsiębiorcą, trzeba się nim urodzić” – takie przekonanie głęboko zapisało się w świadomości wielu Polaków. Co więcej, wiele naszych rodaków uważa, że nie posiada ku temu najmniejszych predyspozycji. W rzeczywistości przedsiębiorcą jest każdy, kto posiada – uwaga – odpowiednie kompetencje, które z predyspozycjami nie mają zbyt wiele wspólnego.

Słownik Języka Polskiego podaje prostą definicję pojęcia kompetencja, która mówi, że jest to zakres wiedzy, umiejętności i doświadczenia. W tym samym słowniku można znaleźć wytłumaczony termin predyspozycja, który wyjaśnia, że jest to wrodzona skłonność lub zdolność. Odwołując się do tytułowego przedsiębiorcy można zatem stwierdzić, że aby nim zostać potrzebna jest znajomość konkretnych zagadnień i chęć do działania i zdobywanie wprawy.

Od czego zacząć?

Jeżeli posiadasz pomysł, masz odwagę oraz determinację do osiągnięcia sukcesu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą. Jak tego dokonać? Po pierwsze, musisz zarejestrować firmę w urzędzie gminy. Następnie, również w urzędzie gminy należy złożyć wniosek o numer REGON. Kolejnym krokiem jest założenie konta bankowego. W tym wypadku należy poświęcić chwilę, aby znaleźć najlepszą i najlepiej odpowiadającą Twoim potrzebom ofertę banków, parabanków lub spółdzielczych kas oszczędnościowych. Do rozpoczęcia własnej działalności niezbędny jest także NIP, czyli Numer Identyfikacji Podatkowej, który uzyskasz na wniosek złożony w urzędzie skarbowym. Na tym etapie firma z prawnego punktu widzenia zaczyna funkcjonować.

Co dalej?

Oficjalnie jesteś już przedsiębiorcą, jednak, aby w pełni się nim poczuć musisz rozpocząć działać. W zależności od branży, w której zdecydowałeś się funkcjonować, często niezbędne okazują się pożyczki dla firm i kredyty inwestycyjne. Pierwsze spotkania z klientami, pierwsze sprzedaże, pojawienie się na rynku, a co za tym idzie również pierwsze sukcesy i porażki sprawią, że staniesz się przedsiębiorcą z krwi i kości.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.5/5 (2 oddanych głosów)
Jak stać się przedsiębiorcą? , 3.5 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Czy w okresie recesji stać ludzi na wczasy?
  2. Ślubny wybór czyli jak się ożenić
  3. Ulgi podatkowe – jak się w tym nie pogubić
  4. Jak profesjonalnie się zabrać do organizowania imprezy firmowej
  5. Jak nie dać się okraść?
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.