Jak plany marketingowe wpływają na firmy?

działania marketingowe
  • Sharebar

Działania marketingowe, aby były skuteczne muszą być prowadzone ciągle i być realizowane zgodnie z tym co plany marketingowe mają w sobie zapisane. Już nie raz spotkałem się z sytuacją że firma posiadała naprawdę dobre plany marketingowe, jednak osoby odpowiedzialne za ich realizację były mało produktywne. Nie sztuką jest pracować 80 godzin w tygodniu, gdy tą samą pracę można wykonać w 20-30 godzin. Myślisz że to nie możliwe? Moje osobiste eksperymenty podczas pracy jako interim manager wykazały, że to możliwe.

W trudnych sytuacjach szkolenia marketingowe to podstawa

Oczywiście zwykle w takich przepadkach konieczne są szkolenia marketingowe i szkolenia z podnoszenia osobistej produktywności, przydaje się też zmiana kultury zarządzania – przy czym tutaj świetnie sprawdzają się zaczerpnięte z Agile codzienne, poranne spotkania podczas których wszyscy stojąc, w maksymalnie 15 min mówią o tym co zrobili wczoraj, jakie mają plany na ten dzień i jakiej ewentualnie pomocy potrzebują.

Wzrost produktywności w marketingu

Zastosowanie jednej z tych zmian w jednej z firm spowodowało ogromy wzrost produktywności. Wreszcie wszyscy wiedzieli jakie działania marketingowe mają realizować , jak się to ma do przyjętych strategii marketingowych. Nie bez znaczenia jest fakt że wiedzieli na bieżąco co robią inne osoby, przez co jeśli ich działania się jakoś pokrywały, mogły to od razu odkryć i razem pracować, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Przygotuj własny plan marketingowy

Plany marketingowe porządkują działania marketingowe. Sprawiają że strategie marketingowe są wykonywane z uwagę skupioną na większym obrazie, który jest bardzo ważny jeśli myślimy o tym aby budować wizerunek firmy nie tylko na kilka dni ale na lata a nawet dekady. Sprawiają że wszystko odbywa się sprawnie a efektywność działu marketingu wzrasta. Niekoniecznie jest to możliwe od razu, jednak jeśli dasz sobie kilka tygodni na wprowadzenie odpowiednich zmian, i przygotowanie planu marketingowego, który później przestawisz członom zespołu odpowiedzialnego za działania marketingowe, szybko przekonasz się ze jest to niezwykle wartościowe.

Więcej informacji o planach marketingowych, strategiach marketingowych, działaniach marketingowo-reklamowych znajdziesz na stronie Ardeum.pl – Doradztwo Marketingowe. Plany Marketingowe. Strategie Marketingowe. Szkolenia Marketingowe. Interim Manager.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Jak zbudować wizerunek firmy w internecie?
  2. Kryzysowe wakacje? Czyli plany polskich turystów na urlop 2009.
  3. Reklama w firmie i strategie marketingowe
  4. Optymalizacja sukcesu firmy
  5. Ciepłe pantofle wpływają na nasze zdrowie
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.