Gdzie przenocować swojego pracownika?

  • Sharebar

Pracownicy wyspecjalizowani w wąskiej dziedzinie przemysłu lub robotnicy budowlani bardzo często spotykają się z koniecznością przemieszczania wraz ze swoją pracą. Od tego gdzie rozpoczyna się budowa autostrady, obwodnicy czy mostu zależeć będzie ich tymczasowe zamieszkanie. Pracodawcy czy zleceniodawcy nie opłaca się wynajmować dla nich hotelu, dlatego coraz częściej szukają oni alternatywnych form zamieszkania dla swoich pracowników. Najlepszym pomysłem w takiej sytuacji są kwatery pracownicze, które stosunkowo szybko zastąpiły hotele pracownicze z czasów PRL-u. Alternatywą mogą być także campingi czy osady domków holenderskich. Najmniej komfortowym sposobem na zapewnienie noclegu pracownikom są blaszane baraki, ustawiane jeden na drugim – obrazek dosyć często spotkany podczas budowy autostrady.

Organizacja kwater pracowniczych

W przeważającej ilości kwaterami pracowniczymi zostają puste domy mieszkalne, które są odpowiednio zaadaptowane i dostosowane do potrzeb większych skupisk ludzi. Wyodrębniona toaleta czy kuchnia z podwójnym wyposażeniem sprzętowym to norma, która musi być spełniona do zapewnienia odpowiedniego komfortu użytkowania lokum. Zamieszkanie w tego typu lokalu jest bardzo wygodne i daje namiastkę przebywania w domu. Mieszkańcy bardzo często mają zapewnioną dosyć dużą przestrzeń mieszkalną, podwórko czy ogród. Stałe łącze internetowe czy kablówka również nikogo nie dziwi. Pewnie właśnie dlatego tego typu rozwiązanie wśród samych pracowników cieszy się największym uznaniem.

Koszty wynajęcia kwater pracowniczych

Kwatery pracownicze są najczęściej finansowane przez pracodawcę, który zabierając pracowników do pracy w innym mieście musi dać im zachętę w postaci większej pensji oraz dodatkowych przywilejów: opłacenia mieszkania, dodatków socjalnych itd. Koszt kwater pracowniczych jest jednak dosyć przystępny i nijak się ma do cen oferowanych w hotelach czy hostelach. Kwatery pracownicze w Łodzi czy Poznaniu można wynająć za kilkaset złotych miesięcznie, przy negocjacjach w sprawie większej ilości miejsc zawsze można liczyć także na rabat. Koszt jednego noclegu waha się od 20 do 40 zł dla jednej osoby.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.