Gdzie dziś warto mieszkać?

kupno mieszkania
  • Sharebar

Lepsze perspektywy znalezienia pracy, wyższe zarobki, powszechny dostęp do szeroko rozumianej kultury – to do zaoferowania ma Warszawa dla wewnętrznych migrantów z całej Polski.

Jeśli wybierasz się do stolicy i wiążesz z nią swoje plany na przyszłość, warto rozglądnąć się za nowym mieszkaniem. Najprościej znaleźć informacje w internecie lub przeszukać anonse w stołecznych gazetach. Na rynku nieruchomości w kraju działa parę tysięcy firm deweloperskich, jednym z potentatów rynku nieruchomości w Warszawie jest deweloper Dolcan.

Co może być pomocne przy decyzji o zakupie mieszkania?

Warto, abyś przemyślał/a wszystkie kwestie – najlepiej zapisz na kartce plusy i minusy wynikające z kupna nowego mieszkania. Gdyby to nie pomogło, poproś o radę znajomych lub rodzinę, stare przysłowie w końcu mówi – “co dwie głowy, to nie jedna”. Pamiętaj nie zniechęcaj się, przeprowadzka otwiera przed Tobą możliwości – edukacyjne, ekonomiczne czy nawiązania nowych znajomości

Jeśli nie stać Cie na zakup mieszkania…

Warto rozważyć wzięcie kredytu lub pożyczenie pieniędzy u znajomych lub rodziny. Powszechnie spotykaną praktyką wśród deweloperów jest możliwość skorzystania z profesjonalnej rady konsultantów, znających doskonale rynek kredytów hipotecznych, jak i rynek nieruchomości. Fachowcy wyliczą Twoją zdolność kredytową oraz oprocentowanie kredytu, w ten sposób nie musisz już tracić czasu na obliczanie wysokości rat. Warto udać się do specjalisty, który dopasuje ofertę do Twoich możliwości i potrzeb.

Decyzja podjęta?

Nie bierz pierwszej z brzegu oferty, spróbuj wgłębić się w rynek i poznać jego zasady. Zakup mieszkania czy domu to poważna inwestycja na całe życie. Jeśli nie masz jeszcze rodziny, a planujesz ją w przyszłości założyć, weź to również pod uwagę. Należy zastanowić się nad teraźniejszym i przyszłym przeznaczeniem naszych czterech kątów. Zanim się zdecydujesz pojedź na miejsce i wypytaj pobliskich mieszkańców, jak podoba im się okolica. Warto zrobić to za dnia, wtedy będziesz widzieć wszystkie ewentualne usterki i niedogodności lokalizacji. Zweryfikuj, jak daleko jest przystanek autobusowy lub tramwajowy oraz szkoła, pewnie priorytetem będzie dla ciebie szybki dojazd do pracy.

Pamiętaj, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania:

  • lokalizacja,
  • prestiż firmy deweloperskiej,
  • wkład własny, budżet rodziny,
  • plany na przyszłość.
VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. W co warto dziś inwestować?
  2. W czym mieszkać?
  3. Inwestycje w nieruchomości, o czym warto pamiętać
  4. Nieruchomości w Rzeszowie
  5. Praca dziś i jutro
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.