Doposażanie stanowisk pracy

księgowa
  • Sharebar

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem przedsiębiorców jest doposażenie stanowisk pracy dla przyszłych pracowników. Projekt ma ruszyć lada dzień, lecz całą dokumentację trzeba przygotować z dużym wyprzedzeniem, aby zdążyć na czas. Pomoc przy wypełnianiu można uzyskać w każdym biurze rachunkowym na terenie całego kraju. Kontakt z takim biurem rachunkowym możecie nawiązać za pomocą internetu, co z pewnością sprawi, że zaoszczędzicie sporo czasu i przeznaczycie go na inne niezbędne obowiązki. Jeśli mieszkacie w stolicy kraju, to z pewnością oprócz biura rachunkowego taką usługę będzie świadczyć jakaś księgowa Warszawa, która za niewielką opłatą przygotuje niezbędne dokumenty.

Doposażenia stanowisk pracy udzielane są na okres dwudziestu czterech miesięcy od daty podpisania umowy z przyszłym pracownikiem. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest podpisanie umowy o pracę według wytycznych zapisanych w ustawie o zatrudnieniu i doposażeniu stanowisk pracy. W umowie ma się znajdować charakter wykonywanej pracy, ilość godzin do przepracowania tygodniowo oraz wynagrodzenie za wykonaną pracę. Do obowiązków pracownika należy wstawianie się o określonej godzinie oraz wykonywanie zadań powierzonych przez przełożonego. Obowiązkiem pracodawcy jest stworzenie odpowiedniego stanowiska pracy, wyposażenie w odpowiedni sprzęt oraz przestrzeganie przepisów o bezpieczeństwu BHP. Pracodawca nie może rozwiązać umowy z pracownikiem wcześniej niż przed upływem dwudziestu czterech miesięcy, ponieważ zostanie nałożona na niego kara pieniężna za złamanie warunków umowy o doposażeniach stanowiska pracy.

Za każdy przepracowany miesiąc pracownik winien dostać odpowiednie wynagrodzenie za wykonaną pracę oraz udzielenia dni wolnych pracownikowi według przepisów o urlopach wypoczynkowych. Pracownik ma również prawo do urlopu na żądanie, ale nie więcej niż cztery dni w ciągu roku. Po okresie dwudziestu czterech miesięcy pracodawca jest zobowiązany do rozliczenia tego stanowiska pracy i złożenie odpowiednich deklaracji w tym celu.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 3.0/5 (2 oddanych głosów)
Doposażanie stanowisk pracy, 3.0 out of 5 based on 2 ratings

Podobne wpisy:

  1. Prowadzenie dokumentacji pracowniczej
  2. Forum pracy czyli miejsce dyskusji na tematy związane z pracą
  3. Elastyczność na rynku pracy
  4. Szukanie odpowiedniej pracy dla siebie
  5. Coaching i terapia dla osób szukających pracy
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.