Czym jest reklama zewnętrzna (outdoor’owa)?

  • Sharebar

Jak wiadomo nie od wczoraj, reklama i marketing są dźwignią handlu i są one podstawowym narzędziem w rękach specjalistów do spraw marketingu. To dzięki reklamie przyciągają oni uwagę odbiorców do produktu, usługi, lub brandu firmy.Całymi dniami jednak jesteśmy atakowani zbyt dużą ilością informacji, zwykle przekazów graficznych, przez co zaczynamy coraz częściej przechodzić obok nich całkiem obojętnie. Marketerzy mają bardzo krótką chwilę, którą można nazwać momentem interakcji z odbiorcą, aby wywołać pożądany efekt, czyli najczęściej identyfikację produktu, usługi lub firmy. Ten krótki moment musi wystarczyć, by odbiorca, którzy rzuca okiem na reklamę, postanawia skupić się na niej trochę bardziej i przyjąć przekaz informacji.

Taka forma reklamy określana jest outdoor’ową, lub OOHout-of-home, lub po prostu reklamą zewnętrzną. Reklama tego typu większości kojarzy się z plakatami czy szyldami w witrynach sklepów, czy montowanymi na budynkach. Reklama zewnętrzna, aby była skuteczna, musi być perfekcyjna w swojej prostocie. Powinna ona zawierać minimum słów, a maksimum przekazu i emocji. W dzisiejszych czasach technika daje prawie nieograniczone możliwości. Dzisiaj, to już nie tylko plakaty na budynkach. Teraz mamy do dyspozycji dwu- i trój-wymiarowe typy reklamy, dzięki którym można dynamicznie zaprezentować wizerunek firmy.

Projekt, konstrukcja i wygląd muszą być bardzo dokładnie przemyślane, aby reklama mogła zakomunikować przekaz w pośpiechu odbiorcy. Mimo, że głównymi odbiorcami reklamy zewnętrznej często są pasażerowie autobusów i tramwajów, którzy poza patrzeniem w okno nie mają nic lepszego do robienia, to reklama musi być niezwykle czytelna i zauważalna również dla kierowców samochodów jak i pieszych. Z tego powodu duże znaczenie ma odpowiedni dobór barw, aby reklama wyróżniała się w otoczeniu i skupiała na sobie wzrok odbiorców.

Reklama zewnętrzna była, jest i będzie jedną z bardziej popularnych form przekazu reklamowego, ponieważ ma kilka głównych, niezaprzeczalnych zalet:

  • Bardzo szeroki zasięg odbiorców. Reklamę można umieścić niemalże wszędzie.
  • Długie działanie – 24h/7
  • Niskie koszty np. w porównaniu to reklamy w TV
  • Kształtowanie wizerunku o firmie – najważniejsza zaleta!

Należy pamiętać, że reklama zewnętrzna „nadaje” 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, dlatego daje możliwość wypuszczenia czytelnego przekazu informacji przez cały proces zakupy – od decyzji o zakupie, w trakcie, a również i po nim.

Jeśli szukasz więcej informacji o reklamie zewnętrznej, chcesz zobaczyć przykłady, to zajrzyj tu.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Czym jest reklama i co nas w niej irytuje?
  2. Skuteczna reklama zewnętrzna
  3. Reklama tranzytowa co to jest ?
  4. Profesjonalna reklama procentuje
  5. Reklama i manipulacja
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.