Co to jest agrobiznes

agrobiznes
  • Sharebar

Zakres działań agrobiznesu jest dość spory. Agrobiznes obejmuje przemysł wytwarzający środki produkcji dla rolnictwa, przemysłu spożywczego, skup surowców rolnych, przechowywanie ich oraz transport, rybołówstwo i leśnictwo, przemysł spożywczy, handel żywnością zarówno hurtowy jak i detaliczny, agroturystyka oraz usługi związane z wyżej wymienionymi zagadnieniami. Tak więc widać, że agrobiznes to dosyć szeroko pojęta gałąź przemysłu. Obecnie agrobiznes rozwija się bardzo szybko w Polsce, a to duża zasługa dofinansowania grup producentów warzyw ze środków Unii Europejskiej.

Rolnictwo, jako część agrobiznesu to głównie produkcja warzyw, owoców oraz hodowla zwierząt. Polska ma idealne warunki do rolnictwa, posiadamy ogromne połacie ziemi uprawnej, dzięki czemu możemy produkować ogromne ilości warzyw różnego rodzaju. Taka produkcja zaspokaja bez problemu rodzimy rynek. Wiele grup producentów warzyw ma jednak takie możliwości, że nadwyżki swojej produkcji wysyłają na eksport. Co ciekawe, polskimi warzywami interesują się kraje arabskie oraz Indie. Dzięki eksportowi, dalekie kraje poznają smak i jakość naszych rodzimych produktów, co pozwoli na promocję polskich warzyw w innych regionach świata. Idealnym kierunkiem exportowym np. jabłek są Chiny, gdyż jabłka tam są towarem luksusowym.

Agrobiznes to również doradztwo rolnicze. W czasach gdy Unia Europejska pomaga polskim rolnikom coraz więcej rolników poszukuje informacji jak napisać wniosek o przyznanie dotacji czy jak rozliczyć się z zapomogi finansowej. Dużą część informacji można znaleźć w Internecie jednak nie zawsze. Często o szczegółach nie mówi się głośno, bo gdyby każdy zdradzał swoje sposoby w sieci to by tzw. doradcy nic nie zarobili. Także, rolniku, jeśli poszukujesz informacji jak pozyskać dotację na swój agrobiznes to na pewno musisz odwiedzić portal rolniczy i skontaktować się z doradcą.

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Brak podobnych wpisów.

Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.