Banery na budynkach w zgodzie z lokatorami

  • Sharebar

Wielokrotnie można się spotkać z sytuacją, gdy banery bądź kasetony reklamowe umieszczane są na ścianach budynków w taki sposób, że stają się uciążliwe dla lokatorów. Jeśli decydujemy się na ich montaż, warto pamiętać o zachowaniu pewnych zasad, dzięki którym nie będą one przeszkadzały mieszkańcom, lecz jednocześnie spełnią swą funkcję reklamową.

Baner przyjazny otoczeniu

Projektując baner należy wziąć pod uwagę, gdzie będzie on montowany. Dobrze jest uwzględnić w projekcie charakter budynku oraz okolicy oraz zastosować kolorystykę, która z jednej strony będzie zwracała uwagę, a z drugiej – nie będzie zbyt agresywna lub rażąco nie pasująca do otoczenia.

Oświetlenie

Nieodpowiednie oświetlenie banerów montowanych na budynkach to częsty problem, z którym możemy się spotkać. Często bowiem widzimy billboardy, których światło wpada bezpośrednio przez okno do czyjegoś lokum uniemożliwiając w ten sposób zachowanie odpowiedniej ciemności w nocy.

Zaciemnienie

Inną kwestią związaną z banerami reklamowymi montowanymi na różnego rodzaju obiektach jest nieodpowiednie zaprojektowanie jego wielkości oraz położenia na danej powierzchni. Czasami zdarza się, że baner reklamowy przysłania część okna czy balkonu, a w niektórych przypadkach nawet całych ścian z oknami. Należy zatem ściśle określić powierzchnię, jaką możemy zagospodarować, aby uniknąć późniejszych problemów.

Banery reklamowe są i zapewne jeszcze długo będą podstawowym nośnikiem reklamy zewnętrznej. W końcu na co dzień każdy z nas porusza się po mieście i obserwuje otoczenie, a banery umieszczane są właśnie w takich miejscach, które skupiają największą uwagę.

 

VN:F [1.9.17_1161]
Ocena: 0.0/5 (0 oddanych głosów)

Podobne wpisy:

  1. Banery internetowe
  2. W zgodzie z duchem czasu
  3. Reklamy w grach
  4. Projektowanie grafiki – grafika komputerowa
  5. Stojaki reklamowe
Komentarze i pingowanie jest obecnie wyłączone.

Komentarze są wyłączone.